Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jirkan01

Moravec byl hodně zaujatý

což se mu sice stává, ale málokdy tak očividně. Ovšem to je obecný postoj většiny novinářů proti lidem, kteří nedávají přednost humanitnímu a všeobecnému vzdělávání před technickým a praktickým. K čemu jsou nám zástupy filozofů, politologů, sociologů a podobných vzdělanců v pavědeckých disciplínách. Je potřeba aby taky někdo pracoval a někdo dělal smysluplný výzkum a vývoj. K přestávkám - kdo zná líp místní podmínky než ředitel místní školy? Je správné umožnit mu, ať rozhodne, jak dlouhé přestávky jsou potřeba. Státní maturity podle mě nejsou zdaleka ideální, ale v době, kdy má maturitu každá kadeřnice, její význam stejně vymizel, a je to aspoň trochu krok ke srovnatelným podmínkám.

0/0
9.1.2012 21:46

j.nozicka

Velmi dobře napsané,

vidím to úplně stejně. R^

0/0
9.1.2012 17:25

3lipy

Tak znovu pro upřesnění

Dobeš nepřikazoval zkráti přestávky! Jen povolil ředitelům, kvůli tomu, aby dětem neujížděly autobusy při cestě domů, zkrátit přestávky. Nepřikázal ale jen povolil!

Co se týče polévek-nic nenařizoval žákům! Jen vyžadoval, když už to rodiče platí, aby byla k obědu předkládáaná i polévka. Bylo by jen na žácích jestli ji budou jíst.Opět nic nenařizoval, ale nabízel!

Možná se opakuji, ale cítím to jako potřebu uvádět věci na starou míru...

+2/0
9.1.2012 12:00

petrph

no já nevím

Ale v jedné své vyhlášce dává ministr ředitelům škol možnost zkrátit přestávky na 5 minut. (A taky - určitě by se našla spousta vědeckých studií, které dokazují potřebu delší přestávky, kvůli relaxaci, aby následující výuka byla efektivní)-ale to mohli ředitelé,dle názoru p.ministra opomenout, prostě je třeba dřív skončit, tak se přestávky "stachanovsky " zkrátí.

Ale pak ministr rozhodne,že ze zdravotních důvodů nařídí jíst dětem polévku...Mno -jistě jsou tu vědecké studie že zdravá a kompletní strava je prospěšná,ale zase trend stravování dnešní mládeže je znám, asi se nezmění "příkazem pana ministra"... Takže asi nejde o to zda ministr "rozdal karty" - nebo spíš, ano.  Pan ministr není "Já král první", ale kupodivu jen zvolený ministr zvolené vlády ve zvoleném parlamentu".. Ovšem, v kontextu reformního buldozeru dnešní koalice si myslí že je to to samé.., Pan ministr rozhodl, a jeho jméno budiž velebeno...

0/0
9.1.2012 11:25

SID09

Re: no já nevím

Jen ho potřádně setřete, za to, že dal ředitelům možnost - nikoliv příkaz !! Konec konců, mně se ten jeho ksich taky moc nelíbí - a navíc je zástupce veverek, což je další mínus !! Bohužel je to první polistopadový ministr školství, který opravdu pracuje a jsou za ním dokonce i nějaký výsledky !! ( kdo nic nedělá, nic nepokazí - to bylo zásadou všech ministrů před ním, kteří naše školství dovedli tam, kde teď  je ) !!;-(

+1/0
9.1.2012 13:40

zmat

polévky a přestávky

jsou alfou a omegou našeho školství

+1/0
9.1.2012 10:48

Maryša Šárecká

To je fakt

Složení jídelníčku je ten naprosto nejpalčivější problém školství, od mateřských škol po univerzity.

Nějaký jasný systém odměňování učitelů na základě měřitelných  výsledků, hodnocení žáků, reforma financování vysokých škol, to může počkat.

0/0
9.1.2012 10:00

milmen

Re: To je fakt

Maryšo, opravdu by mne zajímala vaše představa  j a s n é h o sytému odměňování učitelů na základě

m ě ř i t e l n ý ch  výsledků!;-D

0/0
9.1.2012 16:50

Lady Humussprey

Dobeš na místě ministra je jasný podraz

Studenti a učitelé volili TOP 09, kde si hluboce váží Karla Schwarzenberga a tak čekali, že i ministr školství bude na jeho úrovni. Místo toho jim Nečas posadil do křesla kádrováka z ABL.

0/0
9.1.2012 9:50

MilVrzal

Re: Dobeš na místě ministra je jasný podraz

Jak to že mluvíš za učitele a za žáky.Vyjadřuj se jen za sebe ty chudáčku.

+1/0
9.1.2012 10:08

viet

Re: Dobeš na místě ministra je jasný podraz

Čeká nás chmurná beznaděj; pokud studenti a učitelé volili TOP09, konec světa se blíží. Copak studenti, ti z toho vyrostou, ale hloupost učitelů se bude přenášet do dalších generací!;-€

+2/0
9.1.2012 10:23

Lady Humussprey

Re: Dobeš na místě ministra je jasný podraz

Také to nestálo malé peníze. Nebýt Šimona Pánka, který na školení učitelů uvolnil potřebnou sumu z konta na dobročinnost, tak nevím.

0/0
9.1.2012 10:27

AsistentprofParkinsona

Ne vždy s "Dobošem" lze souhlasit

Já si vzpomínám na velice "kvalitní"  polévky v naší školní jídelně a ještě dnes se mi dělá špatně. Říkali jsme jim vývar z fuseklí (jak diplomaticky a slušně jsme tenkrát mluvili). No s hlavním jídlem to však nebylo o moc lepší.  Ale jinak lze s článkem plně souhlasit. Dobeš, co by ministr školství, je snad první muž tohoto rezortu, co něco dělá. Má pravdu v tom, že ostatní jenom kecali.

+3/0
9.1.2012 9:42

CoolDak

Re: Ne vždy s

Tak je to skolni jidelna, vyvary z fusekli chapu. Pokud neznate, ten dokoment Olivera vrele doporucuju. Americky deti a pubertaci jedi jenom smazeny a k piti nemeli jinou moznost nez limcu nebo oslazeny mliko. Maly deti nebyly schopny poznat bramboru a rajce vcelku! Kdyz jim ukazal, jak se ze zbytku kurete po odstraneni slusnyho masa delaj nugety. A dal jim na vyber prirodni rizek z kusu prsicek, nebo usmazenou nugetu z chrupavek vyrobenou pred jejich zraky, tak decka braly nugetu. Vazne ulet!

0/0
9.1.2012 9:51

3lipy

Re: Ne vždy s

R^

0/0
9.1.2012 10:33

aroneček

Autor píše jasně a nezaujatě.

Dobeš totiž opravdu dává školství správný směr.A ti zapšlí šéfové Vysokých škol,ti budou protestovat stále.Státní maturity je rovněž třeba,nemůže být přece samozřejmostí,aby někde byla maturita na úrovni pasáčka vepřů a jinde zase pomalu vysokoškoláka.Maturita by měla mít stejnou vypovídající hodnotu a úroveň.A pokud jde o školné,naprostý souhlas - pokud si platíš,pak si své znalosti prodej jinde(lékaři a p.)

+3/0
9.1.2012 9:23

zmat

Re: Ano správně,

dnes je maturita na VŠECH školách na úrovni pasáčka vepřů !!!

0/0
9.1.2012 10:46

SID09

Re: Ano správně,

Tuto úroveń ale nastoli předchozí ministři, počínaje Buzkovou !!;-)

0/0
9.1.2012 11:47

car_director

Pane Šárko,

prosím o vysvětlení těchto slov, která jsou obsažena v poslední větě : "....premiér, obdařený důvěrou volených zástupců,....".

0/0
9.1.2012 9:23

CoolDak

Re: Pane Šárko,

Vlada Petra Necase, dostala (byla obdarovana) duverou poslanu Parlamentu CR. Mate neco proti moji formulaci?

0/0
9.1.2012 9:28

Lukáš Pecha

Viděl jsem to stejně.

Ministr konečně hnul s ledy a najednou je zle. Typicky česká nátura, kecat a kecat stále dokola o ničem. Když je snaha dostat se dál, všechno je najednou špatně. Místo podpory, kritika. Reforma školství jistě není bez chyb, ale aspoň se to po letech zbytečných keců pohnulo dál. Pár lidí přišlo o pohodlné fleky a to se pochopitelně nelíbí. Kdo se dnes vzpomene na bývalé ministry školství?

+4/0
9.1.2012 9:06

falm

Nevím kdo má v hlavě bramboračku, ale toto je omezování

demokracie. Diktovat dětem, co mají jíst! Cha! Je vidět, že žádný nemáte... :-P A v Americe byste už vůbec narazil. Tam si i mládež dokáže uhájit svobodu názoru a myšlení. tam by si nějaký bobeš-Dobeš ani neškrt.

Hlavně, že zas vymyslel trik, jak vytáhnout z lidí peníze, co? Spíš by seměl, soustředit na to, aby se podávala zdravá a vyvážená strava - on sám je odporným příkladem toho, jak se jíst nemá. Sádlo z něj teče. :-/

A že se Moravec ptá za diváka, jak dlouh bude Dobeš ministrem? Co Vám je do toho? Buď se zkontaktujte s panem Moravcem a vyříkejte si to nebo si tu nehrajte na vševědoucího hrdinu.

Vaši bramboračku jste moc dobře neuvařil.

0/0
9.1.2012 8:59

CoolDak

Re: Nevím kdo má v hlavě bramboračku, ale toto je omezování

No ja bych kandidata na toho, kdo ma v hlave bramboracku mel ;-)

0/0
9.1.2012 9:13

3lipy

Re: Nevím kdo má v hlavě bramboračku, ale toto je omezování

Viz moje vyjádření k tématu níže.Rv

0/0
9.1.2012 10:34

czernej007

no a co jako

Dobeš je trapná a neschopná figurka na postu ministra,nejem,že tomu nerozumí,ale k tomu všemu ještě vnáší chaos do školství,kdyby raději nic nedělal,tak by nenadělal  tolik  škod,zatímco diskutující ve studiu věděli o čem je řeč,tak Dobeš jen kroutil hlavou  a pouze stále dokola omílal otřepané fráze,tak jak většiná členů VV,naučí se 10 vět a ty omílá pořád dokolaRv

+1/0
9.1.2012 8:59

CoolDak

Re: no a co jako

A Vy delate spatne svoji praci... Je to lehky nekoho odsoudit, ale ten blog se venuje trosku necemu jinymu.

0/0
9.1.2012 9:08

czernej007

Re: no a co jako

ubohá replika,já myslel ,že blog je o Dobešovi a ne o mě,ale to nevadí,já nemám ambice dělat ministra školství a výplody Dobešova mozku,ty vejdou do dějin školství,viz krácení  přestávekRv

0/0
9.1.2012 10:10

3lipy

Re: no a co jako

Bože člověče, vždy vy snad vůbec nevíte o co jde!

Dobeš nepřikazoval zkráti přestávky! Jen povolil ředitelům, kvůli tomu, aby dětem neujížděly autobusy při cestě domů, zkrátit přestávky. Nepřikázal ale jen povolil!

Co se týče polévek-nic nenařizoval žákům! Jen vyžadoval, když už to rodiče platí, aby byla k obědu předkládáaná i polévka. Bylo by jen na žácích jestli ji budou jíst.Opět nic nenařizoval, ale nabízel!

Jste typický příklad člověka, který si nechává vymývat mozek medií!

+4/0
9.1.2012 10:31

milmen

Re: no a co jako

3lipy, pravděpodobně je to člověk, kterému stačí jeden titulek v novinách, a dál nic nečte ani se o nic nezajímá. Okamžitě ví. Můžete několikrát a v mnoha článcích vysvětlovat, jak to vlastně je, jemu se líbil titulek...;-(

0/0
9.1.2012 16:48

pedr64

když se J. Oliver pokoušel

reformovat britské školní jídelny,tak se stal mezi mládeží nejnenáviděnější celebritou

0/0
9.1.2012 8:52

CoolDak

Re: když se J. Oliver pokoušel

A o cem to svedci? Treneri take nebyvaji nejoblibenejsimi cleny sportovnich kolektivu a presto by neuspeli, pokud by sve sverence nechali misto treninku doma.

0/0
9.1.2012 9:11

pedr64

Re: když se J. Oliver pokoušel

to svědčí toliko o tom, že dávat cokoliv mládeži befelem proti jejich vůli nemůže skončit úspěchem. nemluvím o zásadních věcech, ale o takových blbostech, že mají jíst polívku

0/0
9.1.2012 9:16

CoolDak

Re: když se J. Oliver pokoušel

Jasne, jsem taky pro. Polivku by mel jist Rytmus kazdy pondeli pred Partickou a na facebooku. Navic Dobes nad nima fakt nestoji s bicem. Nas do polivky nenutili, ale platili jsme ji taky. Temer nikdo ji nejedl, rodice se divili a ja se ted divim taky. Polivku mam rad :-D Nicmene o tom sem fakt uplne nepsal.

0/0
9.1.2012 9:33ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.